HİZMETLER

Piyano Taşıma

DIKKAT ETMENIZ GEREKENLER

Piyano Taşımada Önemi

İnsanlık tarihinin en başından beri gelişimi hiç durmayan ve kesin olarak hangi kesime ithaf ettiği konusunda asla uzlaşılamayan bir alandır sanat. Sanat deyince insanların aklına ilk olarak müzik sanatı gelmektedir. Dünya tarihinde tanınmış çok sayıda müzik sanatçıları olsa da ilgili ilgisiz, taraflı tarafsız herkes tarafından en çok tanınanlar genelde yaptıkları klasik müzik besteleri ile öne çıkmaktadırlar. Çok eski tarihlerden günümüze kadar bozulmadan gelen ve insan kulağına en güzel şekilde hitap eden bu besteleri notalara dökerken en dikkat çekici enstrümanların birisi de piyanodur. Piyanolar ve piyanistleri her zaman için müzik alanında ayrı bir önem ve yere sahip olmuştur. Son derece elit ve zor bir enstrüman olan piyano, hakim olması son derece zor ve insanlarda saygı uyandıran bir enstrümandır. Pek çok çeşitte üretilen piyanolar boyut olarak ve sahnede ki yer olarak da diğer enstrümanlardan hemen ilk bakışta ayrılabilmektedir. Her türlü müzik tarzı ile uyum sağlayabilen bu mükemmel enstrümanlar maddi ve manevi olarak da sahipleri için çok büyük önem taşımaktadırlar. Yıllarca verilen emekler karşılığı virtüöz olunabilen piyano başında geçirilen saatler nedeniyle de sahipleri için ayrı bir önem taşırlar. Ancak hepimizin hayatının bir parçası olan ev ve mekan değişiklikleri özellikle taşınma sürecinde piyanolara ciddi hasar ve zararlar verebilmektedir.

Profesyonel Piyano Taşıma Firmaları

Eğer bir piyano sahibi iseniz bu zorunlu ve ya keyfi taşınma durumlarında başınızı en çok ağrıtan ve sizi tedirgin eden piyano taşıması süreci olacaktır. Gerek boyutları gerek ağırlıkları gerekse de hassasiyetleri nedeniyle piyano taşımak da adet piyano çalabilmek gibi bir sanattır. İnsanların genelde düşük maliyetler nedeniyle nakliye hizmeti veren sıradan firmaları seçmeleri piyanolarına ciddi hatta geri dönüşü olmayan hasarlar verebilmektedir. Oysaki piyano taşımak başlı başına uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu iş için özel eğitimli ve yalnızca bu konuda hizmet veren firmaları tercih etmek daha doğru bir tercihtir. Yıllarca gözünüz gibi baktığınız, başında saatlerinizi geçirdiğiniz piyanonuzun tecrübesiz ve amatör ellerde zarar görmesi muhtemelen sizi cebinizden çıkacak paradan daha fazla üzecektir. Bu denli hassas ve değerli bir müzik enstrümanının,  işi son derece hassas ve profesyonel hizmet gerektiren bir iştir. Bu işin maliyeti de tabi ki standart nakliye hizmeti veren firmaların size sunacağı fiyatlardan biraz daha farklı olacaktır. Fakat Destan Nakliyat ile kusursuz ve beklenilenden fazla gerçekleştirilen hizmet kalitesi ile taşıma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Piyano nakliyesi konusunda uzmanlaşmış bu firmalar evinize gelip yapacakları keşif sonucu size bir maliyet ve  programı sunacaklardır.  işinde son derece dikkatli olunması gerekliliği yalnızca piyanonuz için değil diğer eşya ve evinizin de hasar görmemesi açısından önemlidir. Ortalama olarak 300 kg ağırlıkta üretilen bu enstrümanların taşınması bedenen ve zihnen çok yorucu bir süreçtir. Piyano taşımacılık fiyatları konusunda tecrübesiz firmalar hem cebinizde ki paranıza hem de manevi olarak ruh sağlığınıza zarar verebilirler. Piyano nakliyat süreci yalnızca nakliye ile bitmemekte bunun yanında yeni ortamında bu piyanonun yerleştirilmesi, yeniden akort edilmesi ve bazı ince ayarlarının yapılması gerekmektedir. Standart nakliye hizmeti veren firmalar ile olur da sorunsuz bir  operasyonu yaşayacak kadar şanslı bile olsanız bu süreç sonunda piyanonuzun akort edilmesi ve ince detaylarının yeniden yapılandırılması adına farklı firmalarla görüşmeler yapmak durumunda kalacaksınızdır. Bu da gerçekleştirdiğiniz  operasyonuna ek maliyetler ve fazladan zaman ayırmanız gerekecek demektir. Oysaki piyano taşıma konusunda hizmet veren Destan Nakliyat sizin için daha hızlı ve uygun maliyetli bir çözüm olacaktır.

GELİŞMELER İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN :