HİZMETLER

Para Kasası Taşıma

DIKKAT ETMENIZ GEREKENLER

Para Kasası Taşıma İşlemi

İnsanlar bilinen en eski çağlardan beri kişisel servetlerini ve değerli eşyalarını başkalarından koruma ihtiyacı duymuştur. İnsanoğlunun yapısından ötürü hırs, başkasının malına göz dikmek, hırsızlık maalesef ki her zaman doğamızın bir parçası olarak hayatımızda yer edinmiştir. Bu nedenle çok uzun zamandır servetlerimizi, değerli eşyalarımızı her zaman gözlerden uzaklarda muhafaza edip, kolay ulaşılamaması için çeşitli önlemler almaktayız. Eski Mısır’da önde gelen insanlar bubi tuzakları ile donatılmış odalarda servetlerini saklamayı seçecek kadar ileri gidebiliyorlardı. Özellikle 18. Yüzyılda gerçekleşen sanayi devrimi ile metal kullanımı dünyada büyük bir hızla artmaya başladı. Buna bağlı olarak da sektörde dönen paralar, kazanılan servetler giderek artmaya ve bu servetleri güven içinde tutmak giderek zorlaşmaya başladı. Bir de ilerki yıllarda hayatımızda çok önemli yeri olacak bankaların hızla artması ve müşterilerine çeşitli güvenceler sağlaması ile hayatımıza para kasalarının girişi hızlanmış oldu. Genellikle çeşitli metal ve metal alaşımlarından üretilen bu kasalar çeşitli şifreleme ve kilitleme mekanizmaları ile güven sağlıyor olsalar da özellikle üretildikleri materyaller nedeniyle son derece ağır ve nakliyeleri çok zor bir hal almaya başlamıştı. Maliyetlerinin de oldukça yüksek olması bu kasaları kolay vazgeçilebilir olmanın çok uzağında bırakmaktadır. Günümüzde hizmet sektörünün giderek daha da ileri bir seviyeye gelmesi ve hemen hemen her konuda kişi ve kuruluşlara hizmet sunmaları ile para kasası taşıma konusunda da en büyük yardımcılarımız yine hizmet sektöründen çıkmaktadır. Özellikle bu alanda uzmanlaşmış firmalar alanlarında son derece dikkatli ve profesyonel çalışmaları ile önemli bir iş ortağımız olabilme potansiyeline sahiptirler.

Profesyonel Para Kasası Taşıma Firmaları

Taşınabilir mal varlıklarınızı, değerli evrak ve eşyalarınızı genel olarak bankalarda ve ya evimizde ki şahsi kasalarımızda saklamayı tercih ederiz. Bu günümüzde bildiğimiz en pratik ve en güvenli yöntemlerden birisidir. Kimi zaman ise şirketimiz için önemli evrak ve paraları bu kasalarda pek çok güvenlik önlemleri eşliğinde saklamaktayız. İster kişisel ister kurumsal amaçlı kullanılan kasalar olsun dönem dönem bu kasaların nakliye edilmesi gerekebilir.  işi, gerek boyutları gerek ağırlıkları gerekse önemleri nedeniyle çok önemli bir konudur. Para kasalı genel olarak güvenlik amacıyla taşınması son derece zor olacak şekilde tasarlanır ve üretilirler. Bu da  işlerinin gerekli olduğu dönemlerde oldukça büyük sıkıntı çıkarmaktadır.  konusunda hizmet veren firmaları kendinize iş ortağı olarak seçmeden önce ince eleyip sık dokumalıyız.  Firmaların kullanacağı ekipmanlar size onların çalışma stilleri hakkında fikir verecektir.  sürecinde dikkat edilmesi gereken pek çok konu vardır. Öncelikli olarak son derece ağır olan bu kasaların bulunduğu konumdan taşınması gerekmektedir. Ancak  sürecinde ki bu aşama son derece dikkatli yapılmalıdır. Destan Nakliyat olarak bu konuda profesyonel şekilde çalışmaktayız. Kasayı yerinden kaldırmak için yapılacak ilk hamle zeminin çizilmesine, etrafa zarar verilmesine neden olabilir. Bu nedenle  konusunda kendinize seçtiğiniz iş ortağı firma ile anlaşmadan önce size sunacakları taşıma planını ve kullanılacak ekipmanları dikkatlice incelemenizi öneririz.

İster ufak boyutlarda isterse de büyük boyutlarda  işiniz olsun mutlaka profesyonel firmaları tercih etmenizi öneririz. Bu firmalar genelde hidrolik lift, vinç, askı, trans palet hatta forklift kullanarak çok daha sistemli ve düzenli çalışma gerçekleştirmektedirler. Para kasası taşıma sürecinin son derece dikkatli ve her adımın planlanarak yapılması gerekliliğini göz ardı edemeyiz.  her firmanın altından kalkamayacağı, dikkat gerektiren bir ekip işidir. Uzman ekip ve yıllara dayanan iş tecrübesi ve müşteri memnuniyeti ile Destan Nakliyat her konuda size yardımcı olacaktır.

GELİŞMELER İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN :